Kuchnia

NASZA KUCHNIA

"Właściwe odżywianie jest pierwszym warunkiem naturalnej odporności organizmu, podstawy dobrego zdrowia i długiego życia."

dr Charles Mayo

W naszym przedszkolu, Dzieci w ramach różnych działań, gotują, pieką, komponują swoje sałatki, desery, nadzienia czy dodatki.

Naszą kuchnię, inspirowaną ruchem społecznym Slow Food, wyróżnia:
  • dostępność sezonowych świeżych owoców i warzyw, a w ciągu całego roku jabłek, marchwi, rzodkiewek, bananów, papryki, pomidorów, pomarańczy, truskawek, malin czy śliwek,
  • dostępność bakalii
  • dostępność wody mineralnej Nałęczowianki lub Cisowianki w szklanych kubkach (w salach nie ma dystrybutorów wody źródlanej i plastikowych jednorazowych kubków),
  • zdrowe pełnoziarniste pieczywo jest dowożone codziennie w godzinach porannych z zaprzyjaźnionej sucholeskiej piekarni (nie kupujemy pieczywa mrożonego w marketach),
  •  preferowanie różnych rodzajów kasz i makaronów,
  •  wyroby własnej roboty: makaron do rosołu, pierogi, ciasta, bułki, orkiszowe naleśniki, surówki i sałatki oraz cotygodniowy piątkowy medalion z miruny zrobiony z soczystego białego fileta bez skóry  (w naszej kuchni nie znajdziesz gotowych paluszków rybnych czy chińskich  głęboko mrożonych ryb typu: panga czy mintaj)
  • dbałość o jakość: np. kupujemy tylko najlepsze mięsa w sprawdzonych punktach i przykładowo szynkę przeznaczoną na pulpety rozdrabniamy specjalną maszyną w momencie zakupu (nie tolerujemy żadnych mięs mielonych gotowych!); jesteśmy przywiązani do dobrych produktów: wybieramy najlepszy naszym zdaniem ketchup firmy Pudliszki czy Międzychodu (odrzucamy wszystkie produkty “ketchupopodobne”); przypadkowe produkty dżemopodobne zastąpiliśmy powidłami śliwkowymi  firmy Herbapol, zrezygnowaliśmy też z gotowych owocowych jogurtów na rzecz jogurtów naturalnych, które sami miksujemy z owocami czy też musami owocowymi, które sami robimy z owoców. Nasze Dzieci nie jedzą też gotowych niezdrowych białych serków i twarożków smakowych, zamiast nich serwujemy  półtłusty twaróg do którego dodajemy jogurt naturalny i szczypior lub rzodkiewkę lub paprykę, bacznie zwracając uwagę na producenta wyrobów mlecznych.
  • wyjątkowa świeżość produktów – zakupy robimy codziennie…o piątej rano możesz już nas spotkać na pobliskim targowisku, a po godzinie 6.00 w pobliskim  sklepie z mięsem i wędlinami, o tej samej porze kierowca przywozi świeży chleb z piekarni itd. 

Szczycimy się tym, że nie korzystamy z produktów przetworzonych, unikamy tych, które zawierają konserwanty, nie używamy glutaminianu sodu, nie odgrzewamy jedzenia, nie korzystamy z mikrofali. Wykluczyliśmy  dżemy, kiełbaski, parówki, pasztety, margaryny, płatki kukurydziane, wafle ryżowe, serki topione i inne.

UWAGA!!! Nie uczestniczymy w żadnych programach prozdrowotnych i żywieniowych, dedykowanych przedszkolom i szkołom, ponieważ programy te służą lokowaniu produktów konkretnych producentów, a “zdrowie Dzieci”, w naszej ocenie, jest jedynie hasłem służącym tej promocji.

Nasze Dzieci otrzymują pyszne, świeżo przygotowane, pełnowartościowe posiłki, które są najlepszymi pomysłami ze smacznej domowej kuchni.

REGGIO NAUCZYCIEL

Nasz specjalny funpage to miejsce, w którym inspirujemy Rodziców, Nauczycieli Edukacji Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej oraz Terapeutów z całej Polski!

Prezentujemy na nim swoje AUTORSKIE REGGIO POMYSŁY

REGGIO NAUCZYCIEL

Nasz specjalny fanpage to miejsce, w którym inspirujemy Rodziców, Nauczycieli Edukacji Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej oraz Terapeutów z całej Polski!

Prezentujemy na nim swoje AUTORSKIE REGGIO POMYSŁY

Jeśli zainteresowały Cię nasze wartości i chcesz dowiedzieć się więcej, napisz lub zadzwoń do nas. Zapraszamy!

Skontaktuj się z nam jeśli poszukujesz terapeutycznego wsparcia dla swojego dziecka.

Szkolenia, warsztaty dla Rodziców, Nauczycieli i Specjalistów.

Prowadzimy przedszkole integracyjno-terapeutyczne.

Zapraszamy!