Aktualności

Wydarzenia / Komunikaty / Zaproszenia

500x500

17.06.2019

Marzec u Wędrowców

czytaj więcej
500x500

16.06.2019

Urodziny Martyny

czytaj więcej
500x500

16.06.2019

Kwiecień u Tropicieli

czytaj więcej
500x500

23.05.2019

Kwiecień u Podróżników

czytaj więcej
500x500

11.05.2019

Urodziny Kayi w grupie Włóczykijów

czytaj więcej
500x500

09.05.2019

Kwiecień u Poszukiwaczy

czytaj więcej

Szanowni Państwo

O 10 lat pracuję jako terapeuta dziecięcy, nieprzerwanie zgłębiający wiedzę na temat skutecznych metod terapii Dziecka w wieku przedszkolnym i jednocześnie pełnię funkcję dyrektora przedszkola, którego jestem założycielką.

To miejsce, z którego jestem dumna, otwarte dla Wszystkich Dzieci.

Widzę, jak wspaniale zmienia się, czerpiąc z doświadczeń, które przynosi każdy kolejny dzień pracy, miesiąc, rok… Rozwija się dzięki wspaniałym Ludziom, którzy mają entuzjazm i wiedzę, są kreatywni, otwarci na nowe poszukiwania, kochają Dzieci i potrafią tworzyć z Nimi prawdziwą, bliską więź.

Doskonale wiemy, jak ważna dla Dziecka o specjalnych potrzebach edukacyjnych jest wczesna (jak najwcześniejsza) interwencja terapeutyczna na którą składają się troskliwa opieka oraz kompleksowa, intensywna terapia, która koncentruje się na potrzebach Dziecka i odpowiada na nie z uważnością i szacunkiem.

Nasze działania terapeutyczne prowadzone są przez pedagogów specjalnych, certyfikowanych terapeutów neurorozwojowych, dyplomowanych specjalistów i ekspertów. Ludzi, kompetentnych i ogromnie zaangażowanych w swoją pracę, którzy rozumieją potrzeby Dzieci.

Wspólnie tworzymy miejsce w którym UJAWNIA SIĘ potencjał Naszych Dzieci. Pracujemy tak, by w pełni rozwinąć Ich umiejętności, w każdym obszarze uważnie wspierać rozwój i przygotować do możliwie najpełniejszego życia w społeczeństwie;

… a One i tak na koniec nas zaskoczą tym.. ile wiedzą, ile potrafią i jak się zmieniły.

Przyjmijcie więc Nasze zaproszenie do naszego przedszkola!

 

NASZA IDEA (fragment)

Dzieciństwo jako fundament

Dobry start w dzieciństwie jest punktem wyjścia dla wszystkich kolejnych szans, jakie daje nam życie. To, gdzie jesteś dziś będzie miało wpływ na to, w którym miejscu będziesz jutro. Nie ma tu miejsca na marnowanie czasu. Cenny jest każdy dzień, każda okazja…

To, czego teraz nauczy się Twoje Dziecko będzie decydować o jego przyszłości, tej najbliższej i tej bardziej odległej. Pozwoli mu komunikować się z innymi, rozumieć proste zależności, oswoić świat, przyswajać zasady nim rządzące. Będzie miało wpływ na wybór szkoły, doświadczenia w klasie, adaptację w środowisku…

(...) dać Dziecku całe powietrze, słońce, całą życzliwość, jaka mu się należy (...)                                                                                                                      Janusz Korczak

 

Szkoła krakowska

„Z punktu widzenia neurobiologicznego rozwoju mózgu, zabawa jest intensywnym procesem uczenia się, którego nic nie może zastąpić”
        Marzena Żylińska, „Neurodydaktyka. Nauczanie i uczenie się przyjazne mózgowi”

Metoda krakowska wykorzystuje wiedzę o tym, jak uczy się i rozwija ludzki mózg. W naszym przedszkolu wykorzystujemy metodę krakowską i dedykujemy ją zarówno Dzieciom harmonijnie rozwijającym się, jak i Dzieciom z trudnościami podczas zajęć indywidualnych oraz grupowych.

Dowiedz się więcej o metodzie krakowskiej….

Ciekawski Jeż O! Zwierz

Przedszkole Integracyjno-Terapeutyczne

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego.

tel. kom. 507117011

Ciekawska Prof.Sówka
ul.Bogusza 8a, 61-608 Poznań

Ciekawski Jeż O! Zwierz
ul.Biegańskiego 36, 61-680 Poznań (nieopodal pływalni Atlantis na os.Batorego)