Nasza misja i cele

Dbamy o wszechstronny rozwój Naszych Dzieci, zapewniając im specjalistyczną terapię.

Realizujemy ideę edukacji włączającej, dlatego dla Dzieci w wieku od 2 do 8 lat, mających specjalne potrzeby edukacyjne, prowadzimy grupy terapeutyczne i integracyjne, realizując intensywny,  indywidualny i w pełni kompleksowy program  edukacyjno-terapeutyczny, dostosowany do potrzeb i tempa pracy Twojego Dziecka, realizowany w oparciu o Metodę Krakowską prof. Jagody Cieszyńskiej oraz metody uzupełniające, dobrane do potrzeb Twojego Dziecka.
Uzupełnieniem terapii indywidualnej są działania terapeutyczne  odbywające się podczas zajęć grup przedszkolnych: terapeutycznych lub integracyjnych.
Naszym zadaniem jest takie stymulowanie rozwoju Twojego Dziecka, aby w przyszłości, na miarę swoich możliwości, było samodzielne, komunikowało swoje potrzeby, potrafiło odnaleźć się w grupie i najbliższym środowisku, by było przygotowane do kontynuowania nauki w szkole (na poziomie, który odpowiada jego optymalnym możliwościom).

Pracujemy w oparciu o profesjonalne zaplecze pomocy terapeutycznych.

Działamy w ramach nowoczesnego Centrum Edukacji i Terapii, a nasze Dzieci mają dostęp do najnowocześniejszych pomocy edukacyjnych, które aktualnie są dostępne na polskim rynku, dysponujemy też innowacyjnym sprzętem do terapii logopedycznej, neurologopedycznej i neuronalnej. 
Dostęp do terapii neuronalnej zawdzięczamy udziałowi w projekcie unijnym: „Rozszerzenie zakresu działalności usługowej Centrum Edukacji i Terapii Logopedyczno-Psychopedagogiczno-Neuronalnej o nowe innowacyjne metody leczenia”.

Realizujemy ciekawy, różnorodny i twórczy program, oparty na aktywności i podmiotowości Dziecka.

W naszym przedszkole każde Dziecko uczestniczy w intensywnym programie terapeutycznym, ale również pracujemy tak, by doświadczało radości z pracy połączonej z odkrywaniem i spontaniczną zabawą.
W naszej codziennej pracy, obok metody krakowskiej, czy terapii integracji sensorycznej, wykorzystujemy działania plastyczne, pracujemy z muzyka, odkrywamy przed Dziećmi tajemnice teatru, rozwijając  poprzez zabawę świat wyobraźni dziecięcej. 
Bawimy się codziennie chustą animacyjną, gramy, huśtamy się, zawijamy i chowamy. Skaczemy na trampolinie. W codziennej praktyce używamy kocyka sensorycznego, bo Dzieci uwielbiają być w Niego owijane. 

W działaniach edukacyjnych staramy się przede wszystkim zaciekawiać Dzieci  i dopiero potem zachęcać do twórczego działania. 

Nasz Program wzmacnia kompetencję dziecka. Staramy się tak prowadzić zajęcia, by Dzieci także same badały, sprawdzały i manipulowały. By poprzez zabawę i doświadczanie, znajdowały odpowiedzi. 

Każde dziecko ma swoją własną ścieżkę, bierze tyle, ile potrzebuje i rozwija się we własnym tempie.  

Budujemy z Naszymi Dziećmi serdeczne, bliskie relacje. 

Dzieci czują się z Nami bezpieczne. Ufają Nam. Są otoczone uwagą i życzliwością. Uwielbiają przebywać w przedszkolu, wspólnie bawić się, tworzyć i odkrywać. Jesteśmy stale przy Nich i dla Nich. 
Znamy Je dobrze, odczytujemy Ich potrzeby i zawsze na nie reagujemy, nawet kiedy jeszcze się nie komunikują. 

Stale wspieramy Ich rozwój, dostrzegamy każdy mały krok do przodu.  
Nasze Dzieci czują, że są dla Nas wyjątkowe. 

Porozumiewamy się z Nimi bez wartościowania i porównywania. Chcemy, by każde czuło, że ma swoje miejsce wśród rówieśników i że jest tak samo ważne. Używamy języka akceptacji i zrozumienia, unikając wszelkich  etykiet.

Jesteśmy autentyczni i swobodni w kontakcie z Dziećmi.

W codziennej pracy terapeutycznej podkreślamy autentyczność wychowawcy, bycie w zgodzie z sobą samym i swoimi wartościami, z ogromnym szacunkiem dla Dziecka, ale bez sztuczności i udawania „miłego”. 

To daje swobodę w relacji, sprzyja budowaniu dobrego kontaktu, ułatwia pracę terapeutyczną i pozwala Dziecku doświadczyć podobnej akceptacji dla własnych uczuć i zachowań ze strony dorosłego.

Blisko współpracujemy z Naszymi Rodzicami. 

Rodzice darzą Nas zaufaniem i cenią za profesjonalizm. Wiedzą, że dobro Dzieci i intensywna praca terapeutyczna jest dla Nas najwyższym priorytetem. Doceniają Nasze uważne towarzyszenie Dzieciom w każdej sytuacji. 

Jesteśmy dla Rodziców Partnerami i Przewodnikami. Zadają pytania i radzą się, ponieważ zawsze mogą liczyć na pełną fachową pomoc. 

Jesteśmy dostępni. Rodzice mogą codziennie zadzwonić do wychowawcy, by uzyskać  ważne dla siebie informacje.

Budujemy w Rodzicach poczucie pełnej kompetencji do pracy z własnym Dzieckiem, by nie czuli się zależni, a jedynie wspierali się Naszymi działaniami. 

Nasi Rodzice wiedzą, jak mają pracować ze swoimi Dziećmi w domu.  Dostają konkretne wskazówki. Pytają o wszystko, co ich niepokoi, czego nie wiedzą, co chcą zrozumieć.

Jesteśmy przy Nich w momentach zwątpienia, rezygnacji, zamieniając je w nadzieję i działanie.

Wasze zaufanie do Nas i okazywana wdzięczność za pracę terapeutyczną jest najważniejszą  i najbardziej motywującą formą podziękowania.

Nasi Rodzice wspierają Nas, uczestnicząc w codziennej pracy przedszkola, w organizacji ważnych wydarzeń z naszego kalendarza i akcjach wspierających osoby potrzebujące.
Za to szczególnie dziękujemy!


***
Wspólnie z Milusińską Sówką czekamy na Was na Facebooku, 
gdzie dzielimy się, tym, co ważne i ciekawe, 
zadajemy pytania, czasem dziwimy się, albo …wzruszamy.

 

Tworzymy zespół specjalistów.

Zaufanie jakim obdarzają nas Rodzice mobilizuje do jeszcze większych wysiłków i starań. Wszystkie Nasze działania stale ukierunkowujemy na rozwój, poszerzanie wiedzy, podnoszenie kwalifikacji i poszerzanie metod diagnostycznych.

Tworzymy zgrany, wspierający się zespół. Lubimy ze sobą pracować. Jesteśmy oddani swojej pracy. Inspirujemy się wzajemnie i zawsze sobie pomagamy. Dbamy o dobrą komunikację, dużo ze sobą rozmawiamy, wspólnie szukamy przestrzeni dla nowych pomysłów.

Szukamy własnych rozwiązań. Pracujemy w oparciu o nasze autorskie pomysły.  

Mamy własną naturalną kuchnię z której jesteśmy dumni,  sami gotujemy dla Dzieci oraz z Dziećmi. 

W naszej kuchni Dzieci otrzymują pyszne, pełnowartościowe posiłki, ponieważ opieramy się na świeżych owocach i warzywach.

Nie korzystamy z produktów przetworzonych, ani żadnych produktów mrożonych. 

 

Ciekawski Jeż O! Zwierz

Przedszkole Integracyjno-Terapeutyczne

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego.

tel. kom. 507117011

Ciekawska Prof.Sówka
ul.Bogusza 8a, 61-608 Poznań

Ciekawski Jeż O! Zwierz
ul.Biegańskiego 36, 61-680 Poznań (nieopodal pływalni Atlantis na os.Batorego)