ŚWIĘTA
 I RYTUAŁY

"TRZEBA DAĆ DZIECIOM SERCE, PIĘKNO I UŚMIECH, ABY UCZYŁY SIĘ KOCHAĆ LUDZI I WSZYSTKO CO JE OTACZA"

MARIA KOWNACKA

 

Tradycje świąteczne i celebrowanie wyjątkowych dni, także urodzin stanowią specjalną,  bardzo ważną część dzieciństwa każdego dziecka. Dzięki pewnej cykliczności i przewidywalności święta pozwalają uporządkować codzienność i budują poczucie bezpieczeństwa. Tego typu uroczystości zapewniają dzieciom również wyjątkowe, poznawczo-społeczne korzyści. Pomagają zachować spójność i ciągłość wydarzeń, dostrzec i zrozumieć zmiany zachodzące w życiu.
Coroczne świętowanie wyjątkowych chwil, dni, wydarzeń pozwala dzieciom uchwycić proces starzenia się, nadać rytm i sens cyklicznym zmianom zachodzącym w świecie (wiek ludzi, zmiany rozwojowe, zmiany w fizyczności, pory roku itd.).

W naszym przedszkolu uwielbiamy przygotowania do różnych świąt i wyjątkowych przedszkolnych okazji.  W ten sposób pragniemy  pokazać dzieciom, że są dla nas ważne.

Uważamy, że radosne dzielenie się wyjątkowymi doświadczeniami, pozytywnymi emocjami i tworzenie wyjątkowej atmosfery, z jednej strony sprzyja powstawaniu niezapomnianych wspomnień, z drugiej natomiast wzmacnia więź i buduje bezpieczną relację z drugą osobą.

Choinka i dekoracje świąteczne

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Dziecka na Ranczo

Dzień Ziemi

Koncert świąteczny

Pieczenie mazurków

Pieczenie pierników

Reggio Urodziny

Spotkanie z zającem

Śniadanie świąteczne

Wizyta Św. Mikołaja

Zimowa kraina